2024 SEZONU DOĞU KARADENİZ VE BATUM TURU ŞOK FİYAT ERKEN REZERVASYONDA 8,999 TL

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

4 Saat

Tur Türü

Konaklamalı Turlar

Grup boyutu

46 kişiler

Genel Bakış

 

 

TUR TARİHLERİMİZ

 
 
 
?20-25 MAYIS
?27 MAYIS-01 HAZİRAN
?03-08 HAZİRAN
?10-15 HAZİRAN
?16-21 HAZİRAN (k.Bayramına özel)
?24-29 HAZİRAN
?01-06 TEMMUZ
?08-13 TEMMUZ
?15-20 TEMMUZ
? 22-27 TEMMUZ
?29 TEMMUZ-03 AĞUSTOS
?05-10 AĞUSTOS
?12-17 AĞUSTOS
?19-24 AĞUSTOS
?26-31 AĞUSTOS
?02-07 EYLÜL
?09-14 EYLÜL
?16-21 EYLÜL
?23-28 EYLÜL
?30 EYLÜL -05 EKİM
?07-12 EKİM
?14-19 EKİM
? 21-26 EKİM
?11-16 KASIM

 

 

 

 

DOĞU KARADENİZ VE BATUM TURU

Kalkış günü belirlenen yerde ve saatte hareket ediyor ve 4 gün dolu dolu geçecek olan Karadeniz ruyası ve Batum turumuza başlıyoruz. yolda vereceğimiz molalar ve ikramlar eşliğnde ertesi sabah karadenizin incisi ordu ünyeye varış ve kahvaltıyla günümüze başlıyoruz.

 

1.GÜN TRABZON BÖLGESİ GEZİSİ (ARSEN OTEL KONAKLAMA)

13. Yy.’da yapılmış 1572 tarihinde camiye çevrilen ardından 1964 yılında müzeye çevrilen Kommenos devletinin en önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesine geliyoruz. Rehberimizden alacağımız bilgiler sonrası fotoğraf molası veriyoruz. Trabzon’a has telkâri sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz telkâri atölyesi ve mağazası gezisinin ardından kısa bir yolculuk sonrası Atatürk Köşküne geliyoruz. Burada alacağımız bilgiler sonrası köşk gezimizi yapıyor fotoğraflıyor ve öğle yemeği arası veriyoruz. Ardından Trabzon Maçka’da bulunan Altındere Milli Parkına hareket ediyoruz. Altındere Milli Parkı içine girdiğinizde adeta yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerinde kayaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırının mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. 1250 mt yükseklikte bulunan Sümela Manastırını dinledikten sonra verilecek serbest zaman içerisinde doğa yürüyüşü yapabilir, dere kenarındaki restoranda dinlenerek çay kahve içebilirsiniz sonrasında ise sürmene yöremize özgü sürmene bıçakçısından alacağımız yöresel bıçak alışverişinden sonra  uzungöle doğru hareket ediyor solaklı vadisi boyunca güzel manzaralar eşliğinde uzungöle varıyoruz.Uzungölde yapılacak rehber anlatımlarımız ve serbest zaman sonrasında otelimize varış ve akşam yemeği sonrasında gece boyunca serbest zaman geçirebilirsiniz.

2 GÜN AYDER YAYLASI VE ÇEVRESİ (ZAFRAN OTEL KONAKLAMA)

Otelimizde Alacağımız sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılıyoruz.

1saat 55 dk yolculuğumuzun ardından Karadenizi besleyen en önemli akarsu özelliğni taşıyan ve adrenalin tutkunlarının gözde adresi Fırtına Deresine varıyoruz. burada anlaşmalı olduğumuz zipline rafting ve diğer su sporlarınıda bulabilceğimiz noktada duruyor ve zipline rafting salıncak yapacak misafirlerimizle beraber eğlenceli bir saat bizleri bekliyor.Sonrasında ise sizler için özel olarak organize edilen Öğle yemeği molamızın ardından yayla turları için özel hazırlanan araçlarla isteyen misafirlerle extra olarak gerçekleşecek olan palovit zilkale ve şenyuva (çinçiva )köyü ve tarihi karadeniz köprülerini görüyor. ve 15 metre yükseklikten akan karadenizin en büyük şelalerinden birisi olan palovit şelalesine varıyor ve isteyen misafirlerimizle şelalenin dev kazanına varıyor ve fotograflarımızı çekiyoruz. ardından 1218 metre rakıma sahip olan karadenizin parlayan yıldızı ayder yaylasına varıyoruz zamana bağlı olarak gelintülü şelalesini ve ayder panaromasını görüyor ayderdeki otelimizde konaklama alıyoruz. akşam yemeği otelden ve gece boyu serbest zaman.isteyen misafirlerimiz rehbere danışarak huser yaylası turu yapabilirler (extra olarak gerçekleşmektedir)

3.GÜN GÜRCİSTAN / BATUM BÖLGESİ GEZİSİ

Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltımızla beraber otobüsteki yerlerimizi alıyor ve yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası Gürcistanın adjara özerk bölgesi yönetim kenti olan ve cumhuriyet zamanına dek misaki milli sınırlarımız içerisinde olan ve karadenizin en önemli deniz turizmi noktalarından olan tarihi ve turistik kenti Batuma varıyoruz. Batumda göreceğimiz yerlerden birisi osmanlılar zamanında inşa edilen orta camii den gezimiz başlıyor. hemen sonrasında hem otel olarak kullanılan hemde sanatsal birçok faaliyetin gerçekleştiği halka açık meydan olan piazza square gezimizi gercekleştiriyor. ve hemen yanındaki estetik mimarisiyle st nicolas kilisesini görüyoruz. akabinde ise gürcü sogan mimarisiyle ermeni kilisesini görüyor ve avrupa meydanına geciyoruz. yunan mitolojisinde altın post hikayesiyle adını almış medea heykeli astronomik saat ve denizler tanrısını simgelen poseidon anıtını görüyor ve 26 mayıs parkından alfabe kulesine ulaşıyoruz 130 metre yüksekliğinde ve her bir harfinde uzunluğu 9 metre olan 33 harften oluşan dna sarmalları şeklindeki kuleyi gördükten sonra kavuşamayanların hikayesi olan gürcü nino ve azeri alinin içleri burkan hikayesi esliğinde hareket eden yarım saatte bir ayrılıp kavuşan ali ve nino heykelini görüyoruz. ve serbest zaman sonrasında gümrük işlemlerini yaptıktan sonra türkiye tarafına geçiyor ve yöresel alışveriş reyonunda mola veriyor yöreye özgü yiyecek ve hediyelik eşyalarımızı aldıktan sonra Giresundaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğinden sonra serbest zaman ve konaklamamızı alıyoruz.                                                     

4. gün Giresun Ordu Samsun Bölgesi (GİRESUN BAL OTEL KONAKLAMA)

Sabah Otelde Alacağımız Kahvaltıdan Sonra Otelden ayrılıyor ve bize özel tekneyle isteyen misafirlerimizle Giresun merkezdende görünen kartal başına benzeyen mitolojik hikayelere bile konu olan GİRESUN adasına teknemizle Yolculuk yapıyor ve karadenizin eşsiz deniz manzarsı eşliğinde gezimizi tamamlıyoruz. sonrasında ise karadenize özgü pontus cevizi olarak mitolojide bilinen yörenin ve bölgenin en önemli mahsulü olan giresun fındığını tadımıyla alışverişini yapıyor ve Karadenizin balkonu olarak bilinen Ordu Bozteye dogru yola çıkıyoruz. ordu boztepe varışımızın sonrasında teleferikler ile yukarıya zirveye varıyoruz boztepede gerçekleştirilen resim çekimleri ve yürüyüşümüzden sonra tekrar teleferikle muhteşem ordu manzarası eşliğinde aşağıya iniyor ve otobüsümüzle buluşup özğle yemeği için termede bulunan tesisimize varıyoruz ve öğle yemeği molamızı alıyoruz. sonrasında ise atatürkün samsuna çıkışında kullandığı bandırma vapurunu ziyaret ediyor ve atatürkün samsuna ilk ayak batığı yer olan hanrick krippel tarafından özel olarak yaptırılan onur anıtını tanıyoruz ve grupça fotograflarımızı çekinip dönüş yoluna geçiyor ve sabah saatlerinde alındığımız noktaya bırakılıyor. ve gezimizi muhteşem anılarla noktalıyoruz

TUR TARİHLERİMİZ
 
18-23 EYLÜL 2023 4 GÜN 3 GECE SON 23 KOLTUK
25-30 EYLÜL 2023 4 GÜN 3 GECE SON 30 KOLTUK
02-07 EKİM 2023 4 GÜN 3 GECE
09-14 EKİM 2023 4 GÜN 3 GECE
13-18 EKİM 2023 4 GÜN 3 GECE CUMA ÇIKIŞLI
23-28 EKİM 2023 4 GÜN 3 GECE
 
ÖNEMLI NOT: BATUM TURLARINDA ÇOCUKLARIN KİMLİĞİNDE FOTOĞRAF MUTLAKA OLMALIDIR. ÇİPLİ KİMLİK DIŞINDA KİMLİĞİ OLANLAR VE GEÇERSİZ TARİHLİ PASAPORTLARLA GİRİŞ ÇIKIŞ İŞLEMİ KESİNLİKLE YOKTUR. GİRİŞ YAPAMAYACAKTIR. TUR TARİHİNDEN ÖNCE BU İŞLEMİ MUTLAKA YAPTIRMAK GEREKMEKTEDİR. GİRİŞ YAPAMAYAN MİSAFİRLERİMİZDEN FİRMAMIZ SORUMLU DEĞİLDİR.
 

KONAKLAMALI TURLAR

GENEL ŞARTLAR

   a) Gezi süresi satın alınan tur'a göre değişiklik göstermektedir.
   b) Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanmaktadır.
   c) Rehberimiz, programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
   d) Turlarımız ulaşım, tur programı, konaklama ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
   e) 2 yaşını doldurmuş her bir bireyin koltukta oturması zorunludur.
   f) Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri,konaklama vb. haklar iade edilmez.
   g) Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilmez.
   h) Tur'un hareket etmesi için gerekli sayı 15 kişi olarak belirlenmiştir. Tur'un hareketi için yeterli sayının sağlanamaması durumunda (Hareket Saatine)* 48 saat kala haber vermek şartıyla turu iptal etme hakkı Melih Turizm'de saklıdır.
   i) Şirketimiz kişi sayısına bağlı olarak aşağıda bulunan ulaşım araçlarından birini kullanma hakkını saklı tutar.
   j) Tur'un belirtilen zamana kadar iptali durumunda misafirin tazminat hakkı ve Melih Turizm'in sorumluluğu yoktur.
   k) Tur programında belirtilen saatler normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup olası gecikmelerde  Melih Turizm'in sorumluluğu ve misafirin tazminat hakkı yoktur.
   l) Tur öncesinde ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ziyaret edilemeyen bölgelerden Yeşil Sahil Turizm sorumlu değildir ve misafirin tazminat hakkı yoktur.
  m) Belirtilen kalkış saatlerinde misafirlerin biniş yerlerinde olmamaları durumunda maksimum bekleme süresi 10 dakikadır. 10 dakika beklemenin sonunda katılımcılar henüz gelmediyse araç hareket edecektir. Bu durumda katılımcıya herhangi bir iade yapılmayacak ve tur'u farklı bir tarihe ertelenmeyecektir. Katılımcı ya da katılımcıların hakkı yanacaktır.

* Satın alınan tur'un ilk kalkış noktasında ki hareket saati

 

 İPTAL, İADE VE DEĞİŞİLİK İŞLEMLERİ

   1) Tur hareket saatine 21 gün kalaya kadar yapılan;
   a) İptal işlemlerinde ödenen ücret herhangi bir kesintiye uğramadan alıcıya iade edilir.
   b) Değişiklik İşlemlerinde;
   a) Aktarılan tur'un ücreti ilk ödenen ücretten fazla ise aradaki fark tahsil edilir.
   b) Aktarılan tur ücreti ilk ödenen ücretten az ise aradaki fark kesintisiz olarak iade edilir.
   2) Tur hareket saatine 14 - 21 gün (arasında) kala yapılan;
   a) İptal işlemlerinde ödenen ücret %35 kesintili olarak alıcıya iade edilir.
   b) Değişiklik İşlemlerinde;
           a) Ödenen ücretin %35'i kesilir ve ödeme diğer tura aktarılır. Aktarılan tur'un ücreti, aktarılan ödemeden fazla ise aradaki fark tahsil edilir.
           b) Ödenen ücretin %35'i kesilir ve ödeme diğer tura aktarılır. Aktarılan tur'un ücreti, aktarılan ödemeden az ise aradaki fark iade edilir.
   3) Tur hareket saatine 7 - 14 gün (arasında) kala yapılan;
       a) İptal işlemlerinde ödenen ücret %50 kesintili olarak alıcıya iade edilir.
       b) Değişiklik İşlemlerinde;
           a) Ödenen ücretin %50'si kesilir ve ödeme diğer tura aktarılır. Aktarılan tur'un ücreti, aktarılan ödemeden fazla ise aradaki fark tahsil edilir.
           b) Ödenen ücretin %50'si kesilir ve ödeme diğer tura aktarılır. Aktarılan tur'un ücreti, aktarılan ödemeden az ise aradaki fark iade edilir.
   4) Tur hareket saatine 7 günden daha az kala yapılan işlemlerde hiçbir şekilde iptal, iade ve değişiklik yapılmamaktadır.
   5) Satın alınan tur, satın alma tarihi ve saatinden itibaren 1 gün (24 saat) içinde koşulsuz şartsız iptal edilebilir.
   6) İndirimli ya da kampanyalı turlarda hiçbir şekilde iptal, iade ve değişiklik hakkı bulunmamaktadır.

 

ÖNEMLİ: İptal, iade ve değişiklik işlemlerinde ücret iadesi işlemleri aynı gün yapılır. Ödemenin alıcıya ulaşması 3 - 10 iş günü arasında (Banka ve ödeme yapılan karta göre değişiklik göstermektedir.) sürmektedir. Ödemenin belirtilen iş günleri arasında  alıcıya aktarılmaması durumunda alıcı iletişim numaralarımızdan bizlerle iletişime geçerek iade referans numarasını alabilir ve daha sonra bankası ile iletişime geçebilir.

NOT: Farklı yerlerden binecek olan kişilere satın alma işlemlerinden sonra saat bilgisi aktarılacaktır.
 

ÖNEMLİ:
KONAKLAMALI TURLARIMIZDA;

   a) 0 - 1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. (0 - 1,99 yaş arasındaki çocuklara koltuk talep edilmesi durumunda 02 - 5,99 yaş arası ücretlendirme yapılır.)
   b) 2 - 5,99 yaş arası % 10 indirimlidir. (Araç içinde koltuk sahibi olacak fakat otelde yatak sahibi olmayacaktır. (Anne ve Baba yanında konaklama yapacaktır.) Yatak istenmesi durumunda 6 - 11,99 yaş arası ücretlendirme geçerli olacaktır.)
   c) 6 - 12 yaş arası % 5 indirimlidir.
   d) 12 yaş ve üzeri normal ücrete tabidir.

ULAŞIM ARAÇLARIMIZ

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, aşağıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

 

OTOBÜSLER

MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi tempomat (Hız sınırlayıcı ve sabitleyici), tv, dvd player (Dvd, Vcd, Cd, Mp3), önde ve ortada 15" Lcd Monitör.

MAN FORTUNA: 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi tempomat (Hız sınırlayıcı ve sabitleyici), tv, dvd player (Dvd, Vcd, Cd, Mp3), önde ve ortada 15" Lcd Monitör.

NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi tempomat (Hız sınırlayıcı ve sabitleyici), tv, dvd player (Dvd, Vcd, Cd, Mp3), önde ve ortada 15" Lcd Monitör.

TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi tempomat (Hız sınırlayıcı ve sabitleyici), tv, dvd player (Dvd, Vcd, Cd, Mp3), önde ve ortada 15" Lcd Monitör.

 MİDİBÜSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 veya 27+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klimalı, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

NOVO LUX: 31+1 veya 27+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klimalı, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

TEMSA PRESTIGE: 31+1 veya 27+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klimalı, 1 adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

 MİNİBÜSLER

MERCEDES SPRINTER: 12+1 veya 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klimalı, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

VOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klimalı, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

 

Tur programlarımız 6502 nolu tüketici kanuna uygun olarak hazırlanmıştır.
Bölgelerde verilen serbest vakit süreleri, müze ve ören yerlerinde verilen serbest vakitler turdan tura değişmekle birlikte, her gün düzenli olarak tur rehberi tarafından misafirlere bildirilmektedir. Profesyonel tur rehberi, ilgili güne ait programı en iyi bilen kişi olduğundan, gezi noktalarına ve müze açılış saatlerine göre programını belirleyip, buna uygun saatte depar verecektir. Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği bu saatlere uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır. Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ulaşım
Seyehat ve Sağlık Sigortası
Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
3 Gece Otel Konaklama
Otelde Sabah Kahvaltıları
Otelde Akşam Yemekleri
Araç içi İkramlar ve Sürpriz Çekilişler
Tüm Öglen yemekleri İlk gün kahvaltı Kîşisel Harcamalar İsteğe Bağlı olarak Giresun Adası Tekne Ücreti Zilkale Tur Ucreti Sümela manastırı Gezi noktalarına Yapılacak transferler (Batum Transferi) Huser yaylası turu Yolculuk sırasında yemekler

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Eğitim
Romantizm ve Balayı
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

3 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Melih Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

25%
11.999 ₺ 8.999 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
11.999 ₺ 8.999 ₺
0 Yorum